Jak soustředění probíhá?

Hlavní náplní soustředění jsou odborné přednášky z matematiky a fyziky vedené vyučujícími a studenty vyšších ročníků MFF UK. V průběhu dopoledne probíhají pravidelně dvě přednášky, jedna fyzikální a druhá matematická. Po obědě následuje jedno cvičení, na němž si můžeš přednáškové znalosti vyzkoušet a více osvojit na připravených příkladech. Konkrétní náplně přednášek pro letošní ročník můžeš vidět níže. V časech po večeři se méně či více pravidelně koná odborné či poloodborné povídání.

Kromě odborného programu jsou většinou na odpolední časy připraveny sportovní hry, při nichž se někdy vyplatí zapojit i mozek. Při pěkném počasí vyrážíme na výlety do blízkého okolí.

Kdy se soustředění koná?


27. 7. - 10. 8. 2024


Soustředění zahájíme odpoledne po příjezdu účastníků,

bude probíhat 14 dní.


Kolik soustředění stojí?


8 100 Kč


Tato položka finančně pokrývá ubytování na 14 nocí,

plnou penzi a sportovní program.


Jak se k nám dostaneš?

Z Prahy je vedena přímá autobusová linka 360, která Tě doveze ze Smíchovského nádraží až na zastávku v Cholíně (obec Borotice). Odtud už snadno dojdeš do cíle podle trasy na mapce.

Pro cestu vlakem je nejbližší nádraží v Sedlčanech, odkud Tě taktéž k penzionu přiblíží bus 360.

Odborný program

Účastníci jsou při přednáškách a cvičeních rozděleni do dvou skupin, na starší a mladší. Kategorie mladších účastníků je určena pro ty z vás, kteří ještě neslyšeli o derivování; to bývají zpravidla studenti nižších ročníků středních škol, tedy i věkem mladší. V daných kategoriích se konají matematické a fyzikální soutěže, olympiády. Při nich si účastníci mohou osvojit nově načerpané znalosti. Témata přednášek a cvičení z minulých let si můžete prohlédnout v Archivu.

Profily organizátorů